2011. december 5., hétfő

A Jóisten is Fideszes '

                A  világ  legjobb  vallás  törvénye  lép  életbe  Magyarországon  2012-ben.14  vallás  lesz  hivatalosan  elismerve.A  többi  is  működhet,de  nem  mint  vallás.A  kétharmados  többséggel  rendelkező  Fidesz-KDNP  törvény  rendet  teremt  vallás  ügyben  Magyarországon.Van  egy  lehetőség  még  arra,hogy  egy  felekezet  elismert  vallás  legyen,akkor  ha  a  Parlament  kétharmados  többséggel  megszavazza.
               Ez  a  vallási  törvény  kivívta  a  külföld  bírálatát,de  ez  lényegtelen,mert  a  törvény  életbe  lép.Mi  lesz  a  kisegyházakkal ? Megmaradnak?Illegalitásba  vonulnak? Még  a  kádári  korszakban  sem  volt  példa  az  ilyen  szigorú  vallási  törvényre.De  ne  a  múltat  emlegessük,mert  a  Fidesznek  nem  tetszik.
               A  bejegyzés  címét  Iványi  Gábor  metodista  lelkész  interjúból  vettem.Mert  2012-től  találó  ez  a  kifejezés.Nagyon  érdekes  az  interjú.Ebben  a  bejegyzésben  olvashatnak  néhány  részletet. 

Eljött az idő, amikor bi...
Eljött az idő, amikor bizonyos vallási közösségeket jogfosztott állapotba akarnak kényszeríteni
Móricz Simon
– Kevesen tudják, hogy a Kádár-korszakban kénytelen volt éveken át „utcai prédikátorként” végezni lelkészi szolgálatát.

– A hetvenes években kis időbeli eltéréssel az adventistáknál és az én egyházamban, a metodistáknál is tisztogatások kezdődtek. A Kádár-rendszerrel kollaboráló egyházi vezetők megszabadultak a számukra kellemetlen csoportoktól. Az adventistáktól kitett társaság megalakította a Keresztény Advent Közösséget, mi pedig létrehoztuk a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösséget. Mindkét egyházban ugyanaz játszódott le, azzal a különbséggel, hogy ellenünk még bírósági eljárás is indult. Ötödmagammal felfüggesztett börtönbüntetést kaptam. Mivel illegalitásba kényszerítettek, csak az utcai igehirdetés maradt. Négy és fél éven keresztül tartott: a kizárásunktól kezdve egészen 1981 októberéig, amikor is az Állami Egyházügyi Hivatal kegyeskedett elismert vallási felekezetté nyilvánítani minket.
– Ennek a gyülekezeti teremnek is megvan a maga sorsa.
– A negyvenes évek első felében, a Horthy-korszakban a metodista egyházat „kommunistagyanús” képződménynek nyilvánították, és feloszlatták. A kispesti gyülekezeti termet úgy sikerült megmenteni, hogy az egyház papíron átminősítette asztalosműhellyé. A háború után nyerte vissza hitéleti funkcióját. Amikor 1977-ben végképp ellehetetlenült a helyzetünk, és mennünk kellett, megfogadtam, hogy addig nem borotválkozom, amíg vissza nem kapjuk. Korábban csak bajuszom volt.
– A szakállát elnézve nincs helye sok kérdésnek.
– A gyülekezeti termet eladták, még a rendszerváltás előtt lebontották. Lakóház épült a helyén. A kispesti önkormányzat engedélyével a kilencvenes évek elején emléktáblát helyeztünk el a falon. Nem is tudom, ott van-e még.
– Miért lépett fel a Kádár-rendszer olyan keményen egy nem túl jelentős és befolyásos felekezet ellen, amilyen a metodista egyház is volt?
– A hatalom szerintem rosszul mérte fel, milyen emberek alkotják az egyházakat. Sokkal kevesebb megalkuvást, és sokkal több gerincességet tételezett fel róluk. Nem jött rá arra, hogy az „érett szocializmusban” – néhány elszigetelt katolikus és más csoporttól eltekintve – már nem kell félnie az egyházaktól. Amikor engem tízhónapos felfüggesztett börtönre ítéltek, egyúttal a lelkészi tevékenységtől is eltiltottak. A bíróság megfenyegetett, hogy letöltendő börtönbüntetést kapok, ha megszegem a tilalmat.
– Nyilván az új egyházi törvényre gondol, amely mindössze tizennégy felekezetnek adja meg az egyházi státuszt. Önök is kimaradtak. Veszélybe kerültek a hajléktalanokat és időseket ellátó intézményeik, a szegény és cigány gyerekeket oktató iskoláik is. Egyesületként nem jogosultak arra a támogatásra, ami az egyházaknak jár.
– Az érdekesség kedvéért említem meg, hogy a Kádár-korszak bírósága – más „bűncselekmények” mellett – egyesülési joggal való visszaéléssel vádolt. Nekem az volt a válaszom, hogy ilyesféle jogsértést már csak azért sem követhettem el, mert az egyház nem egyesület. Úgy látszik, eljött az idő, amikor bizonyos vallási közösségeket jogfosztott állapotba, egyesületi formába akarnak kényszeríteni.
– Tavasszal, még az egyházi törvény megszületése előtt levelet írt Kövér László házelnöknek. Szóvá tette: a kormányzat mindent elkövet annak érdekében, hogy megnehezítse vagy ellehetetlenítse egyháza vallási, szociális és oktatási tevékenységét. Tehát aligha érték váratlanul a fejlemények.
– Engem tényleg nem, de néhány más kisegyház vezetőit annál inkább. Olyanokat, akik sülve-főve együtt voltak a Fidesszel, kampányoltak mellette. A jobboldal kétharmados győzelmét az Úr akarata beteljesüléseként értékelték. Meghallgatást nyertek az imáik – nyilván a Jóisten is fideszes. Aztán jött a hideg zuhany, a kormány őket és egyházukat is körön kívülre lökte. Szegények teljesen összezavarodtak, fogalmuk sincs, hogy mit rontottak el. Hogyan eshetett meg velük ez a csúfság? És a háttérben minden követ megmozgatnak: hátha megkönyörül rajtuk a hatalom, és legalább pótlólag felkerülhetnek a listára.
– Mi az első személyes élménye Orbán Viktorról?
– Valamelyik ellenzéki gyűlésen láttam először, talán még az SZDSZ elődje, a Szabad Kezdeményezések Hálózata rendezvényén. Azonnal kitűnt az egyéniségével. Az összevissza beszédben ő érvelt a legértelmesebben. Imponált, hogy milyen magabiztos és okos. Később, a választási kampányban fideszes létére eljött hozzám Békásmegyerre, egy lakossági fórumra, hogy segítsen nekem, az SZDSZ-es jelöltnek.
– Miért éppen ön keresztelte két legidősebb gyerekét, Ráhelt és Gáspárt?
– Donáth Laci evangélikus lelkész barátom felrótta, hogy nem tartottam titokban ezt az eseményt, de az én felfogásom szerint a keresztelkedés kifejezetten a nyilvánosságra tartozik… Megjegyzem: a kilencvenes évek elején az SZDSZ frakciójában ült a legtöbb lelkész. Orbán Viktortól kellene megkérdezni, miért éppen rám esett a választása. A gyerekekről csak annyit, hogy mindketten nagyobbacskák voltak már, mint egy csecsemő.
– A Fidesz akkoriban antiklerikális pártnak számított. Orbán Viktorról azóta megtudtuk, hogy református vallású, felesége, Lévai Anikó pedig katolikus.
– Az volt a benyomásom, hogy Viktornak nincs semmiféle vallási kötődése. Anikónak már inkább, de nála se éreztem különösebben erős elkötelezettséget. Rögtön az elején tisztáztam velük, hogy nem akarom „bekebelezni őket” az egyházamba. Fontos, hogy nem metodistának kereszteltem a gyerekeket, hanem metodista szertartás szerint – így szoktuk mondani – Krisztus testébe. A keresztelő után náluk ebédeltünk a feleségemmel, egyszer ők jöttek el hozzánk. Máskülönben nem jártunk össze, a szó hagyományos értelmében nem voltunk barátok. Kellemes, szívélyes kapcsolatként jellemezném a viszonyunkat. Mármint addig, amíg egyáltalán volt közöttünk kapcsolat. Hosszabban utoljára Anikóval beszélgettem. Valamikor 1998 után – annyi biztos, hogy már a Fidesz volt kormányon – eljött ide, az egyházunk Dankó utcai központjába, hogy kikérje a gyerekek keresztelési papírjait. Úgy tudom, egyiket a reformátusokhoz, a másikat a katolikusokhoz vitték át. Kedvesen eltársalogtunk, nyoma se volt közöttünk feszültségnek. Lévai Anikót a mai napig nagyon tisztelem. Szeretném tisztelni a férjét is, de ő miniszterelnökként nap mint nap megakadályoz abban, hogy ez sikerüljön.
Teljes  cikk : http://nol.hu/



    
Iványi Gábor lelkész, a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség vezetője fohászkodik

Népszabadság - Kocsis Zoltán  

 

2011. december 4., vasárnap

Kinek jó, hogy éjszaka hoz törvényeket az Országgyűlés?

                 A  válasz  egyszerű : Az  éjszakai  Országgyűlés  a  rossz  alvóknak  jó ' Az  a  jó,hogy  a  magyar  köztévé  az  M1  közvetíti  az  Országgyűlés  legfontosabb  eseményeit.A  másik  jó  hír,hogy  nem  sokáig  lesz  éjszakai  Országgyűlés,mert  befejezik  a  sarkalatos  törvények  szavazását.És  jön  az  ünnep  is ' A  szakértő  orvosnőnek  igaza  van.Sokáig  nem  lehet  ezt  a  módszert  alkalmazni.Így  is  bóbiskolnak  a  honatyák.Ha  befejezik,akkor  kialudhatják  magukat 'A  javukra  kell  írni,hogy  az  ország  érdekeiért  teszik.
A  rossz  alvóknak: Parlamenti közvetitések/M1-Videótár
Tanács a képviselőknek : Kinek jó,hogy éjszaka hoz törvényeket az Országgyűlés/Stop.hu

Vérrel írták első „alkotmányunkat” ' Mi az igazi történelmünk?

            Nagy  érdeklődéssel  olvastam  ezt  a  cikket,mert  érdekel  a  nemzetem  történelme.Ez  természetes  emberi  érzés. Az  utóbbi  években  azt  tapasztalhattam,hogy  sok  az  ellentétes  magyar  eredet  elmélet.Eddig  amit  tudtam  nem  biztos  hogy  helytálló.Egyre  nő  az  olyan  elméletek  száma,mely  nem  bizonyított.De  jó  a  nemzeti  érzés  felszitásához  és  más  népek  leértékeléséhez.
            Volt  már  a  magyar  rokon  a  finnugorokkal,a  kínaikkal,japánokkal sumérokkal  rokon  nép.Állítólag  az  osztrákok  írtak  egy  történelmet  nekünk,hogy  a  finnugor  népcsaládhoz  tartoztunk.De  a  magyar  kormányok  változása  miatt  sokszor  átírták  a  saját  véleményük  szerint  a  történelmünket.Más  volt  a  történelmünk  a  monarchiában,  a  Horthy-korszakban,a  kommunista  rendszerben .1989  óta  is  változott  a  történelmünk.
             Az  egyik  magyarázat  szerint  Európa  egyik  őslakos  népe  volt  a  magyar .Olvastam  egy  olyan  cikket  is,hogy  Isten  választott  nemzete  a  MAGYAR.Ezek  szerint  át  kell  írni  a  Bibliát  is.A  zsidó és  Izrael  szók  helyett  a  magyar  szót  kell  oda  írni . De  vajon  mi  az  igaz  történelmünk ? Hol  keletkezett  a  magyar  nemzet?Kik  az  őseink ? Miért  vagyunk  itt ? Ezek  olyan  kérdések,melyek  még  nyitottak.A  sok  mese  és  elmélet  helyébe  jó  volna  az  igazi  történelmünket  keresni  és  megtalálni.Ez  csak  egy  közös  megállapodás szerint  lehet,mely  érvényes  lesz  sokáig,ahogy  megkötötték  az  első  alkotmányunkat.De  ez  már  nem  pogány  szokás  szerint,hanem  keresztény  szokás  szerint.Mi  lesz,ha  más  kormány  jön?  Átírják  a  történelmünket ?

Álmos nagyfejedelem a IX. század derekán szervezte meg a magyarok első államát, amikor hét fejedelmi személy vérrel pecsételte meg a szerződést: Álmos örökletes vezetésével új hazát keresnek, és átköltöznek a Kárpát-medencébe. Nem űzte senki, a „történelem fizikája” vonzotta ide őket.

„A hét fejedelmi személy, akiket a mai napig hétmagyarnak hívnak, nem tűrte tovább a hely szűkét, tanácsot tartott, hogy szülőföldjüket elhagyva olyan területet foglaljanak el, amelyet benépesíthetnek… Választásuk Pannónia földjére esett, amelyről az a hír járta, hogy annak az Attila királynak a földje, akitől Álmos fejedelem, Árpád apja származott Akkor a hét fejedelmi személy közös és végérvényes döntésre jutott, miszerint a megkezdett utat csak úgy tudják véghezvinni, hogy ha fejedelmet és parancsolót választanak…”

„Akkor egyhangúan így szóltak Álmos fejedelemhez: >> A mai naptól fogva téged választunk meg fejedelmünkké és parancsolónkká. Ahova a sors elvezet téged, oda mi is követünk << Akkor az említett férfiúk megerősítették Álmos fejedelemnek tett esküjüket: pogány módra vérüket egy edénybe csorgatták. Bár pogányok voltak, közösen tett hűségesküjüket halálukig megtartották a következők szerint. Az eskü első pontja úgy hangzott, hogy hogy maguk és utódaik fejedelme mindenkor Álmos nemzetségéből származzék…” – idézi Anonymust sorozatunk állandó szakértője, Szabados György történész, az MTA–SZTE–MOL Magyar Medievisztikai Kutatócsoport tudományos főmunkatársa.



Esküjüket halálukig megtartották. Juhos-Kiss Sándor festőművész alkotása
A történelem fizikája

A természetföldrajzi vonzerő mellett az átköltözés másik fő indokát a „történelemben lévő fizika” magyarázza. Eszerint ha bármely területen széttagoltság uralkodik, politikai, hatalmi űr keletkezik, az mágnesként vonzza a szomszédos, hódításra képes közösségeket. Márpedig a IX. században a Kárpát-medence épp ilyen, állam nélküli korszakát élte. Iskolapéldája ez annak, hogy egy térség etnikai és állami története sokszor egymástól teljesen független – jegyzi meg Szabados György.


Az új hazában. Részlet Munkácsy MIhály Honfoglalás című festményéből
Nézzük, miről is van szó. A IX. század elején a belviszály, valamint a szomszédos frankok és bolgárok támadásai miatt a medencét tartósan, majdnem negyed évezredig birtokló avar állam széthullott. A környező hatalmak azonban még együtt sem voltak annyira erősek, hogy kitöltsék az így keletkezett űrt. A Dunántúl egy részét a Keleti Frank Birodalom ellenőrizte, Dél-Erdélyre és a Temesközre a bolgárok igyekezték kiterjeszteni fennhatóságukat: telepeket hoztak létre, ellenőrizték a sóbányákat, katonai előörsöket telepítettek, de megerősödni nem tudtak a vidéken. Délen, a Száván túl létezett még egy erőtér, Horvátország, továbbá tőle keletre Ómorávia (tévesen: Nagymorva Birodalom): e két utóbbi képlet azonban nem befolyásolta a Kárpát-medence történelmét.


Adott tehát egy földműveléssel, állattenyésztéssel foglalkozó, katonailag erős közösség, amely Álmos megválasztásával végérvényesen az államiság útjára lépett. Jelen cikkünk címébe ezért vettük fel ezt a sarkos megfogalmazást, hiszen a vérszerződésbe foglalt vállalás évszázadok távlatából visszatekintve is sikeresnek bizonyult: erős monarchia, dinasztikus állam született Etelköz földjén. Adott másfelől a szomszédságban egy természeti kincsekkel bővelkedő, politikailag széttagolt terület, amely a hegykoszorúnak köszönhetően kiválóan védhető egységet alkot, a törzsterület avar lakossága pedig egyáltalán nem ellenséges a magyarokkal. Ebben a helyzetben az lett volna furcsa, ha Álmos Etelközben marad a népével – fogalja össze a választ a cikkünk elején feltett kérdésre Szabados György.
Teljes  cikk : http://fn.hir24.hu/itthon/

2011. december 3., szombat

Matolcsy leváltását követelték a tüntetők 'Van értelme tüntetni?

                   A  magyar  médiában  beszámoltak  a  szombati  tüntetésről.Ez  meglepő  mert  az  előző  tüntetésről  alig  számoltak  be.A  köztévé  az  M1-en  tudósított  a  tüntetésről.Ez  is  egy  meglepetés.A  Milla  és  a  szakszervezetek  tüntettek.Elmondták  azt  amit  akartak.Követelték  Matolcsy  leváltását,az  IMF-vel való  tárgyalás  nyilvánosságra  hozását.De  voltak  több  követelések  is.
                  Van  értelme  tüntetni  Magyarországon?Elérik  a céljukat  a  tüntetők ?Hogyan  viszonyul  a  kormány  a  tüntetéshez ? Ezek  a  kérdések  foglalkoztatnak.A  kormány  szerint  minden  a  legnagyobb  rendben  van.Az  IMF-vel  való  tárgyalás  is  csak  a  biztonságért  és  a  nemzetközi  piacok  megnyugtatásáért  teszik.2012-ben  1,5%-os  növekedés  lesz.Az  EU  szerint  csak  0,5%-os  lesz.Matolcsy  nem  vezeti  a  tárgyaló  küldöttséget. Matolcsy  kidolgozott  egy  növekedési  tervet,mely  által  Magyarország  növekedni  fog.Aláírták  az  új  Munkatörvénykönyvet.Sajnos  azok  aljas  külföldi  spekulánsok  ismét  megtámadják  Magyarországot.Orbán  szerint  hamarosan  lesz  támadás.Nincs  általános  mozgósítás ' Ez  jó  jel.A  magyarok  többsége  támogatja  Orbánt  és  a  Fideszt.
                 December  3-án  voltak  néhány  ezren  vagy  tízezren  a  tüntetők.Elmondták  a  véleményüket  és  hazamentek.December  4-től  mi  lesz? Megvalósulnak  a  követeléseik?Matolcsyt  leváltja  Orbán  Viktor?A  Munkatörvénykönyv  jobb  lesz? A  tüntetés  eléri  a  célját? Én  szkeptikus  vagyok,mert  a  kormánynak  kétharmados  a  többsége.Ha  Orbán  azt  mondja,hogy  Matolcsy  marad,mit  tehet  pár  ezer  tüntető ?Tüntetni  fog.De  mi  fog  megváltozni ?A  kormány  szerint  minden  a  legjobb  úton  halad.Minek  kell  tüntetni ?-kérdezte  a  kormányszóvivő.A  kormány  mindenkivel  tárgyal  és  a  magyarok  érdekeit  szolgálja.Lehet  ezt  megcáfolni ?Esetleg  az  élet  fog  választ  adni.Akkor  majd  sokkal  többen  lesznek  a  tüntetők.Akkor  esetleg  lesz  eredmény.Mert  a  jelenlegi  helyzetre  adták  a  szavazatokat  a  magyarok  2010-ben.Akkor  meg  minek  kell  tüntetni ?

A tüntetés szervezői Matolcsy felmentéséért tüntetnek, és a nyilvánosság tájékoztatását követelik az IMF-tárgyalásokról.
Újabb tüntetést szervezett szombaton a fővárosban az Egymillióan a magyar sajtószabadságért Facebook-csoport a kormány politikája ellen.
A tüntetés szervezői egyebek mellett követelik Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter azonnali felmentését, egy hiteles pénzügyi és gazdasági szakemberekből álló állandó válságtanács felállítását, valamint azt, hogy folyamatos tájékoztassák a nyilvánosságot a Nemzetközi Valutalappal (IMF) folytatott tárgyalások részleteiről és eredményéről.
Tovább : http://www.hirado.hu/Hirek/

2010. november 22., hétfő

Román város volt Budapest

Románia megfogalmazta igényét Erdélyre, 1916-ban háborút is indított érte, de az ellentámadás végül Bukarestben állt meg. 1918-ban az antant szárnyai alatt megszállták Erdélyt, Budapestet, majd Győrig menetelve módszeresen kifosztották a fegyvertelen országot. A Nemzeti Színház körül kialakult botrány kapcsán megmutatjuk a történelmi hátterét: miért tabu Magyarországon az egyik legnagyobb román nemzeti ünnep.
2010. november 21. 06:30

Román város volt Budapest

2010. november 14., vasárnap

Népszabadság - A magyarok többsége észre sem veszi, hogy átverték

Nekem csak egy kérésem van azokhoz, akik az új alaptörvényt készítik elő: szíveskedjenek kivenni az alkotmányból a szakaszt, amely szerint a Magyar Köztársaság demokratikus jogállam, mert már nem az - értékeli az elmúlt hetek eseményeit Kilényi Géza, a Magyar Tudományos Akadémia doktora.



Népszabadság - A magyarok többsége észre sem veszi, hogy átverték

2010. november 9., kedd

Világvége 5 milliárd év múlva? - NATIONAL GEOGRAPHIC MAGYARORSZÁG

Az Univerzum közel 14 milliárd éve létezik, és a legtöbb ember azt hiszi, hogy ennél jóval hosszabb ideig fenn is marad. A fizikusok jóslata szerint azonban 5 milliárd éven belül elkövetkezik az idők végezete– ez az idő pedig egybeesik a mi Napunk halálának a várható idejével.Világvége 5 milliárd év múlva? - NATIONAL GEOGRAPHIC MAGYARORSZÁG